Nasze projekty:

Neutralne klimatycznie miasta.

Wspieramy miasta w podejmowaniu działań zmierzających do osiągniecia neutralności klimatycznej. Organizujemy dyskusje z mieszkańcami i pomagamy wypracowywać miejskie plany neutralności klimatycznej.

Debata „Gdańsk na ścieżce do neutralności klimatycznej”.

Pierwszą debatę z cyklu „Neutralne klimatycznie miasta” zorganizowaliśmy w 2020 roku w Gdańsku. W trakcie debaty zaproszeni eksperci przybliżyli mieszkańcom tematykę neutralności klimatycznej, smart cities oraz kierunków w jakich mogą się rozwijać miasta przyszłości. Panel ekspercki poprzedził dyskusję, w trakcie której mieszkańcy Gdańska dyskutowali na temat zmian klimatu, rozwiązań transportowych i technologii smart cities.

Kolejną odsłoną dyskusji z obywatelami był projekt „Klimat dla Łodzi, Łódź dla klimatu”. Kilkudziesięciu mieszkańców Łodzi, przedstawicieli nauki, specjalistów i organizacji pozarządowych debatowało nad postępującymi zmianami klimatu.

„Klimat dla Łodzi, Łódź dla klimatu”

Czytaj więcej o projektach – Neutralne klimatycznie miasta.


Budowanie wiedzy i kompetencji.

Współpracujemy z Unią Metropolii Polskich oraz samorządami w poszerzaniu wiedzy i kompetencji liderów i urzędników. Prowadzimy webinary i warsztaty, przygotowujemy raporty i opracowania.

Fragmenty prezentacji dla prezydentów miast zrzeszonych w Unii Metropolii Polskich

Czytaj więcej o – Budowaniu wiedzy.


Współpraca z firmami.

Wspieramy firmy w działaniu na rzecz klimatu: liczymy ślad węglowy i środowiskowy firm, produktów czy usług, doradzamy lub tworzymy strategię redukcji emisji, przygotowujemy strategię komunikacji.

Fragmenty arkuszu kalkulacyjnego śladu węglowego przedsiębiorstwa

Czytaj więcej o tym jak – Współpracujemy z firmami