Data aktualizacji: 19.06.2024
Data publikacji: 5.01.2022

Świat nauki jest co do tego zgodny. Rosnące stężenie gazów cieplarnianych w atmosferze jest bezpośrednią przyczyną zmiany klimatu, która stanowi największe zagrożenie humanitarne, ekonomiczne i ekologiczne dla współczesnego świata. W sytuacji, w której biznes odpowiada obecnie za ponad 70 proc. emisji, kluczowe jest jego zaangażowanie poprzez liczenie, monitorowanie oraz skuteczne redukowania śladu węglowego produktów i firm.

Bezpłatny Przewodnik po śladzie węglowym powstał z myślą o polskich przedsiębiorcach, którzy potrzebują wsparcia w podejmowaniu słusznych decyzji, które skutkować będą realną redukcją emisji gazów cieplarnianych oraz ograniczaniem negatywnego wpływu ich biznesu na klimat. Przewodnik stanowi kompendium wiedzy na temat śladu węglowego i metod jego obliczania, a także sposobów i strategii redukowania emisji. Może służyć jako doskonałe wprowadzenie i motywacja do zrobienia pierwszego kroku w kierunku raportowania zrównoważonego rozwoju firmy w obszarze środowiskowym oraz realnej dekarbonizacji.  

E-book przygotowany został przez praktyków dekarbonizacji – osoby, które na co dzień zajmują się obliczaniem i redukowaniem śladu węglowego, tworzeniem narzędzi oraz standardów branżowych, niezbędnych do jego obliczania. 

Pobierz nasz e-book, który pozwala lepiej zrozumieć tematykę śladu węglowego produktu i przedsiębiorstwa! W dzisiejszym świecie, w którym tematy związane z ochroną środowiska stają się coraz bardziej istotne i coraz częściej podlegają konieczności raportowania, zrozumienie wpływu produktów i działań przedsiębiorstwa na środowisko jest kluczowe. Pobierz nasz darmowy e-book już teraz i dołącz do przedsiębiorców podejmujących świadome kroki w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości biznesu. Razem możemy tworzyć pozytywne zmiany i przyczynić się do ochrony naszej planety! Odkryj kluczowe informacje o śladzie węglowym, działaj świadomie i wprowadź pozytywne zmiany dla środowiska!

Podręcznik stanowi świetny wstęp do pozostałych publikacji Fundacji Climate Strategies Poland, m.in. raportów dotyczących konkurencyjności klimatycznej oraz dekarbonizacji: „Lepiej późno niż później”, a także „Samo raportowanie nie ochroni klimatu”.