W Fundacji Climate Strategies Poland na co dzień wykorzystujemy swoje kompetencje, doświadczenie i talenty, żeby spowolnić zmianę klimatu. 

Pracujemy na rzecz przejścia od pro klimatycznych deklaracji do konkretnych działań i redukcji emisji. 

Głęboko wierzymy, że w obecnej rzeczywistości “Every job is a climate job”, a kwestia zmiany klimatu powinna być  obszarem uwzględnianym w codziennych działaniach firm i samorządów.

i-bulb

Liczymy emisję CO2

Ważny punkt wyjścia dla planowania działań proklimatycznych, doświadczeni eksperci, sprawdzone metodologie

i-puzzle

Tworzymy strategię

Jak redukować swój ślad węglowy i środowiskowy, tworzenie strategii, wdrażanie, monitorowanie

tekst alternatywny

Edukujemy i angażujemy

Jak zaangażować wybrane środowiska, obywateli i pracowników, jak mówić o swoich działaniach proklimatycznych

Liczymy ślad węglowy firm, usług, produktów i wydarzeń w najbardziej uznanym standardzie – GHG Protocol

Nasz zespół to grupa ekspertów i doradców z doświadczeniem w największych firmach konsultingowych, posiadających szerokie i dogłębne zrozumienie wyzwań klimatycznych, w połączeniu z realistycznym zrozumieniem kontekstu biznesowego.

climate-crisis

Blisko współpracujemy z globalnymi organizacjami specjalizującymi się̨ w raportowaniu śladu węglowego i strategiach dekarbonizacji, takimi jak Carbon Disclosure Project (CDP) oraz Science Based Targets

Wspieramy partnerów w liczeniu śladu węglowego, budowaniu strategii redukcji emisji i działaniach komunikacyjnych. Pomagamy także w wyborze offsetów węglowych (czyli działań mających zrekompensować skutki emisji gazów cieplarnianych do atmosfery).

Ewentualne zyski z realizowanych projektów są przekazywane na cele statutowe Fundacji, do których należą m.in.:

  • Edukacja na temat redukcji śladu węglowego i środowiskowego. 
  • Wsparcie dla samorządów i organizacji pozarządowych w budowaniu świadomości środowiskowej i klimatycznej.

Cele statutowe realizujemy w ramach współpracy z Unią Metropolii Polskich. Wspieramy największe polskie miasta na ścieżce do zeroemisyjności wspierając i poszerzając kompetencje urzędników, a także pomagamy angażować lokalne społeczności zainteresowane tematem zmiany klimatu.

Wśród klientów biznesowych, dla których liczyliśmy ślad węglowy oraz przygotowywaliśmy strategię redukcji emisji są firmy z branży telekomunikacyjnej, produkcyjnej, spożywczej, budowlanej, farmaceutycznej, a także fundusze inwestycyjne i banki.

Climate Strategies Poland

Zredukujmy emisje razem

dr Agnieszka Liszka- Dobrowolska

Członkini Zarządu

Ekspertka z wieloletnim doświadczeniem w budowaniu strategii komunikacyjnych. Pomysłodawczyni wielu projektów w obszarze ochrony klimatu i jakości powietrza m.in. Programu wsparcia miast w walce ze smogiem „LeadAir” oraz kampanii na rzecz zielonej odbudowy gospodarki Czasnarestart.pl. Współzałożycielka Magazynu Pismo. Od kilku lat zajmuje się działaniem na rzecz budowania świadomości o zmianach klimatu. Członkini Rady Fundacji ISP, Fundacji WWF i Fundacji Pismo. Mama bliźniaczek.

Dowiedz się więcej

Łukasz Broniewski

Członek Zarządu

Doświadczony doradca, który przez wiele lat współpracował z polskim rządem i instytucjami europejskim. Przez ostatnie lata członek gabinetu Przewodniczącego Rady Europejskiej. Wcześniej Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów. Doradzał w zakresie strategii, komunikacji, public policy i stosunków międzynarodowych. Kierował polską edycją największego europejskiego programu dla młodzieży EYCA. Ekspert w zakresie instytucji europejskich, relacji inter-instytucjonalnych oraz m.in. European Green Deal. Absolwent Executive MBA na Aix-Marseille Graduate School of Management.

Dowiedz się więcej

Climate Strategies Poland

Nasi eksperci

dr Aleksandra Drewko

Ekspertka ds kalkulacji i redukcji śladu węglowego

Ekspertka ds. związanych ze zmianami klimatycznymi, liczeniem śladu węglowego, obniżaniem emisji gazów cieplarnianych i dążeniem do neutralności emisyjnej. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z małymi, średnimi oraz dużymi firmami. Współpracowała również z różnymi sektorami, w tym finansowym, energetycznym, turystycznym, chemicznym, farmaceutycznym, handlu detalicznego, produkcyjnym, e-commerce, telekomunikacyjnym oraz edukacyjnym. Obecnie pracuje jako niezależny konsultant ds. ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Kładzie nacisk na zarządzanie emisjami gazów cieplarnianych, które rozpoczyna się od obliczenia śladu węglowego, ponieważ „nie można zarządzać czymś, czego nie jest się w stanie zmierzyć”.

Dowiedz się więcej

Łukasz Dobrowolski

Strategia i rynek energii

Konsultant, menadżer i przedsiębiorca. Od ponad 10 lat aktywny inwestor i przedsiębiorca zaangażowany w sektor energetyki odnawialnej, w segmencie klientów indywidualnych, małego i średniego biznesu oraz samorządów. Jako konsultant i partner w McKinsey & Company doradzał największym polskim i światowym korporacjom w zakresie strategii i rozwoju biznesu. Zarządzał dużymi organizacjami biznesowymi, w tym jako Dyrektor Zarządzający w Polkomtel S.A. Od 2018 roku współwłaściciel i Dyrektor Zarządzający firmy Luneos – dostawcy projektów w zakresie efektywności energetycznej i energetyki odnawialnej dla przedsiębiorstw wraz z długoterminowym finansowaniem ze środków szwajcarskiego funduszu Susi Partners.

Dowiedz się więcej

Climate Strategies Poland

Poznaj nasz Zespół

Sylwia Mindykowska

Project Manager

Od kilku lat skupiona głównie na ochronie środowiska i zapobieganiu zmianom klimatu. Posiada duże doświadczenie w branży e-commerce. Specjalistka ds. poprawy jakości powietrza. Pasjonatka nowych technologii ekologicznych, szczególnie rozwiązań antysmogowych. Młodszy analityk ds. śladu węglowego. W Climate Strategies Poland odpowiada za koordynowanie projektów. Fascynatka natury, jogi i holistycznego podejścia do życia.

Dowiedz się więcej

Marta Lichota

Marketing Manager

Marketingowiec z wieloletnim doświadczeniem. Swoje portfolio budowała realizując projekty w sektorach B2C i B2B, mi.in w branży OZE. Od niedawna pasjonuje się zagadnieniami związanymi z ochroną klimatu. W Climate Strategies Poland odpowiada za koordynowanie działań komunikacyjno – marketingowych. Swoje strategie buduje w oparciu o najnowsze pro-ekologiczne trendy. Miłośniczka czworonogów, dalekich podróży i przede wszystkim sportu.

Dowiedz się więcej