Redukcja emisji to sposób na zatrzymanie zmian klimatu.

W Climate Strategies Poland jesteśmy przekonani, że skończył się czas dyskusji o tym czy zmiany klimatu to naprawdę realny problem. Nadszedł czas działania. Jeśli nie zaczniemy redukować swoich emisji od dzisiaj, od teraz, to życie nasze i naszych dzieci zmieni się bezpowrotnie, a świat jaki znamy się skończy.

Od czegoś trzeba zacząć

W redukcji emisji śladu węglowego i środowiskowego dobrze jest zacząć od siebie. Ale nie tylko od siebie samego. Bardzo ważne jest, żeby zaangażować swoje miasto, swoją firmę, szkołę, organizację, a nawet sąsiadów.

Climate Strategies Poland

Zredukujmy emisje razem

dr Agnieszka Liszka- Dobrowolska

Członkini Zarządu

Ekspertka z wieloletnim doświadczeniem w budowaniu strategii komunikacyjnych. Pomysłodawczyni wielu projektów w obszarze ochrony klimatu i jakości powietrza m.in. Programu wsparcia miast w walce ze smogiem „LeadAir” oraz kampanii na rzecz zielonej odbudowy gospodarki Czasnarestart.pl. Współzałożycielka Magazynu Pismo. Od kilku lat zajmuje się działaniem na rzecz budowania świadomości o zmianach klimatu. Członkini Rady Fundacji ISP, Fundacji WWF i Fundacji Pismo. Mama bliźniaczek.

Dowiedz się więcej

Łukasz Broniewski

Członek Zarządu

Doświadczony doradca, który przez wiele lat współpracował z polskim rządem i instytucjami europejskim. Przez ostatnie lata członek gabinetu Przewodniczącego Rady Europejskiej. Wcześniej Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów. Doradzał w zakresie strategii, komunikacji, public policy i stosunków międzynarodowych. Kierował polską edycją największego europejskiego programu dla młodzieży EYCA. Ekspert w zakresie instytucji europejskich, relacji inter-instytucjonalnych oraz m.in. European Green Deal. Absolwent Executive MBA na Aix-Marseille Graduate School of Management.

Dowiedz się więcej

Climate Strategies Poland

Nasi eksperci

dr Aleksandra Drewko

Ekspertka ds kalkulacji i redukcji śladu węglowego

Ekspertka ds. związanych ze zmianami klimatycznymi, liczeniem śladu węglowego, obniżaniem emisji gazów cieplarnianych i dążeniem do neutralności emisyjnej. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z małymi, średnimi oraz dużymi firmami. Współpracowała również z różnymi sektorami, w tym finansowym, energetycznym, turystycznym, chemicznym, farmaceutycznym, handlu detalicznego, produkcyjnym, e-commerce, telekomunikacyjnym oraz edukacyjnym. Obecnie pracuje jako niezależny konsultant ds. ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Kładzie nacisk na zarządzanie emisjami gazów cieplarnianych, które rozpoczyna się od obliczenia śladu węglowego, ponieważ „nie można zarządzać czymś, czego nie jest się w stanie zmierzyć”.

Dowiedz się więcej

Łukasz Dobrowolski

Strategia i rynek energii

Konsultant, menadżer i przedsiębiorca. Od ponad 10 lat aktywny inwestor i przedsiębiorca zaangażowany w sektor energetyki odnawialnej, w segmencie klientów indywidualnych, małego i średniego biznesu oraz samorządów. Jako konsultant i partner w McKinsey & Company doradzał największym polskim i światowym korporacjom w zakresie strategii i rozwoju biznesu. Zarządzał dużymi organizacjami biznesowymi, w tym jako Dyrektor Zarządzający w Polkomtel S.A. Od 2018 roku współwłaściciel i Dyrektor Zarządzający firmy Luneos – dostawcy projektów w zakresie efektywności energetycznej i energetyki odnawialnej dla przedsiębiorstw wraz z długoterminowym finansowaniem ze środków szwajcarskiego funduszu Susi Partners.

Dowiedz się więcej

Climate Strategies Poland

Poznaj nasz Zespół

Sylwia Mindykowska

Project Manager

Od kilku lat skupiona głównie na ochronie środowiska i zapobieganiu zmianom klimatu. Posiada duże doświadczenie w branży e-commerce. Specjalistka ds. poprawy jakości powietrza. Pasjonatka nowych technologii ekologicznych, szczególnie rozwiązań antysmogowych. Młodszy analityk ds. śladu węglowego. W Climate Strategies Poland odpowiada za koordynowanie projektów. Fascynatka natury, jogi i holistycznego podejścia do życia.

Dowiedz się więcej

Marta Lichota

Marketing Manager

Marketingowiec z wieloletnim doświadczeniem. Swoje portfolio budowała realizując projekty w sektorach B2C i B2B, mi.in w branży OZE. Od niedawna pasjonuje się zagadnieniami związanymi z ochroną klimatu. W Climate Strategies Poland odpowiada za koordynowanie działań komunikacyjno – marketingowych. Swoje strategie buduje w oparciu o najnowsze pro-ekologiczne trendy. Miłośniczka czworonogów, dalekich podróży i przede wszystkim sportu.

Dowiedz się więcej
i-bulb

Liczymy emisję CO2

Ważny punkt wyjścia dla planowania działań proklimatycznych, doświadczeni eksperci, sprawdzone metodologie

i-puzzle

Tworzymy strategię

Jak redukować swój ślad węglowy i środowiskowy, tworzenie strategii, wdrażanie, monitorowanie

tekst alternatywny

Edukujemy i angażujemy

Jak zaangażować wybrane środowiska, obywateli i pracowników, jak mówić o swoich działaniach proklimatycznych