Projekty Climate Strategies Poland dla Firm

Wspieramy firmy w działaniu na rzecz klimatu: liczymy ślad węglowy i środowiskowy firm, produktów czy usług, doradzamy lub tworzymy strategię redukcji emisji, przygotowujemy strategię komunikacji.

CASE STUDY


KONKURENCYJNOŚĆ KLIMATYCZNA

W sytuacji, kiedy 50 proc. polskiego PKB opiera się na eksporcie, 75 proc. tego eksportu trafia do krajów Unii Europejskiej, a 29 proc. do Niemiec, obowiązująca w Unii Europejskiej i Republice Federalnej Niemiec strategia zeroemisyjności i cel zerowych emisji netto oznacza dla większości polskich firm fundamentalną zmianę otoczenia biznesowego. Czy jesteśmy na nią przygotowani?

Wspólnie z zespołem ekspertów opracowaliśmy raport „Lepiej późno niż później. Redukcja śladu węglowego a konkurencyjność klimatyczna polskich firm”, który został pomyślany jako całościowy przewodnik po temacie konkurencyjności klimatycznej, skierowany do właścicieli, rad nadzorczych, zarządów i dyrektorów średnich i dużych polskich firm. Celem naszego opracowania jest dostarczenie kompendium wiedzy osobom, które dotychczas nie miały żadnej styczności z kwestiami dotyczącymi śladu węglowego, strategii klimatycznych czy kwestii związanych z transformacją energetyczną.

przewodnik

Konkurencyjność klimatyczna

Przewodnik uwzględnia wszystkie ważne aspekty konieczne do zrozumienia strategicznych skutków dekarbonizacji, choć, z uwagi na jego ograniczoną objętość i dla ułatwienia lektury, nie mogliśmy – ani nie próbowaliśmy – wyczerpująco omówić każdego zagadnienia.

Dowiedz się więcej

Projekty Climate Strategies Poland dla Miast

Wspieramy miasta w podejmowaniu działań zmierzających do osiągniecia neutralności klimatycznej. Organizujemy dyskusje z mieszkańcami i pomagamy wypracowywać miejskie plany neutralności klimatycznej.

Debata „Gdańsk na ścieżce do neutralności klimatycznej”.

Pierwszą debatę z cyklu „Neutralne klimatycznie miasta” zorganizowaliśmy w 2020 roku w Gdańsku. W trakcie debaty zaproszeni eksperci przybliżyli mieszkańcom tematykę neutralności klimatycznej, smart cities oraz kierunków w jakich mogą się rozwijać miasta przyszłości. Panel ekspercki poprzedził dyskusję, w trakcie której mieszkańcy Gdańska dyskutowali na temat zmian klimatu, rozwiązań transportowych i technologii smart cities.

Kolejną odsłoną dyskusji z obywatelami był projekt „Klimat dla Łodzi, Łódź dla klimatu”. Kilkudziesięciu mieszkańców Łodzi, przedstawicieli nauki, specjalistów i organizacji pozarządowych debatowało nad postępującymi zmianami klimatu.

„Klimat dla Łodzi, Łódź dla klimatu”

Czytaj więcej o projektach – Neutralne klimatycznie miasta.


miasta

Budowanie wiedzy i kompetencji

Współpracujemy z Unią Metropolii Polskich oraz samorządami w poszerzaniu wiedzy i kompetencji liderów i urzędników. Prowadzimy webinary i warsztaty, przygotowujemy raporty i opracowania.

Dowiedz się więcej