Climate Strategies Poland – działania na rzecz klimatu

Fundacja Climate Strategies Poland wykonuje systematycznie działania na rzecz klimatu. Naszym celem jest redukcja śladu węglowego i szkodliwych emisji. Edukujemy, organizujemy webinary, spotkania i szkolenia. Jednocześnie pomagamy obliczyć ślad węglowy firmy za pomocą naszego kalkulatora. Oferujemy również tworzenie strategii redukcji śladu węglowego.

Nasze działania

Nasze działania podzieliliśmy na 3 zakładki: „Nasze Projekty”, „Dla Firm” oraz „Dla Miast”. W każdej z tych zakładek możesz sprawdzić, jak działamy na rzecz środowiska. Nieustannie dążymy do tego, aby nasze działania przynosiły jak najlepszy efekt, staramy się je różnicować i docierać do wielu grup odbiorców.

Działania dla miast

Nasze działania kierowane są do prezydentów miast. Powód jest bardzo ważny – miasta generują aż 72% światowej emisji gazów cieplarnianych. Dlatego wiemy, jak bardzo ważne jest, żeby dążyć do redukcji śladu węglowego w miastach. Jak pomagamy miastom? Liczymy ślad węglowy miast, przygotowujemy strategie neutralnych klimatycznie miast. To jednak nie koniec naszych działań. Wspieramy również miasta w podejmowaniu działań niskoemisyjnych, a także zapewniamy wsparcie eksperckie w celu poszerzenia kompetencji przedstawicieli samorządów.

Działania dla firm

Fundacja Climate Strategies Poland swoje działania kieruje również do firm. Dlaczego? Firmy w sposób pośredni lub bezpośredni generują ponad 70% światowej emisji gazów cieplarnianych. Statystyki te jasno pokazują, jak ważna jest redukcja śladu węglowego w firmach. Z pomocą naszego kalkulatora i opracowanej strategii firmy mają szansę wyprzedzić swoją konkurencję i stać się przykładem w dążeniu do zrównoważonej działalności gospodarczej. Warto dodać, że pomagamy również w raportowaniu do CDP.

Śledź nasze działania na rzecz klimatu!

Zachęcamy do przejrzenia naszych dotychczasowych działań, a także na bieżąco sprawdzania aktualności!