Zmiana klimatu staje się coraz bardziej widoczna i gwałtowna, dotkliwie wpływając na jakość życia i prowadzenia biznesu. Wraz z ryzykami klimatycznymi rośnie presja inwestorów, krajowych i unijnych regulatorów, a przede wszystkim oczekiwania samych klientów.

Zapraszamy na webinar pt. Liczenie śladu węglowego w mniejszej firmie. Podstawy merytorycznie i prezentacja bezpłatnego kalkulatora oraz bazy wiedzy.

Podczas webinaru zaprezentujemy przygotowane przez naszą Fundację bezpłatne narzędzie do estymacji śladu węglowego małej lub średniej firmy.

Narzędzie umożliwia firmom zrobienie pierwszego kroku na drodze do ograniczania wpływu na środowisko i emisyjności przedsiębiorstwa. Na podstawie wprowadzanych danych prezentuje nie tylko estymacje śladu węglowego ale też wstępną analizę możliwości jego redukcji. Całość uzupełniona jest materiałami edukacyjnymi i komentarzami dostępnymi bezpłatnie po zalogowaniu.

W czasie projektowania tego kalkulatora ogromną wagę przykładaliśmy zarówno do jakości obliczeń, jak i do przygotowania odpowiednich materiałów edukacyjnych. Zależy nam bowiem, na wspieraniu pracowników wypełniających tego typu formularze samodzielnie.

Podczas webinaru eksperci Fundacji Climate Strategies Poland m.in. odpowiedzą na pytania:
🔹 Na czym polega liczenie śladu węglowego, jak do tego podejść w mniejszej firmie i na co zwrócić szczególną uwagę?
🔹 Dlaczego ślad węglowy firmy to temat, który znacząco wpłynie na prowadzenie również mniejszego przedsiębiorstwa?
🔹 Jak najlepiej skorzystać z udostępnianego przez Fundację bezpłatnego kalkulatora – podstawowe funkcjonalności?

🗓 Termin: 15.03.2023 (środa)
⏱ Start: godz. 10:00

Zachęcamy do rejestracji na wydarzenie!
👉 https://lnkd.in/ds3psEgq