Data aktualizacji: 5.10.2023

Data publikacji: 13.09.2023

Podcasterzy połączyli siły, by uwrażliwiać na przedwyborczą dezinformację klimatyczną

Dziennikarze i twórcy internetowi: Małgorzata Gołota (TOK FM), Paulina Górska (Lepszy klimat), Krzysztof Rzyman (Zielony podcast), Aleksandra i Piotr Stanisławscy (Crazy nauka) połączyli siły i przygotowali cykl podcastów „Wybieram klimat”. To zainicjowany przez Fundację Climate Strategies Poland 4-odcinkowy cykl rozmów z ekspertami, których celem jest uwrażliwienie słuchaczy na dezinformację klimatyczną, edukacja w tym zakresie i przygotowanie ich do stawienia czoła wyzwaniom fałszywych narracji, które standardowo nasilają się w okresie przedwyborczym. 

Rozmów można wysłuchać na kanałach twórców i na stronie radia TOK FM, które zostało Patronem Medialnym podcastów.

Publikacje i wystąpienia

„Wybieram klimat” to 4-odcinkowy cykl rozmów z ekspertami, które mają na celu uwrażliwienie słuchaczy na dezinformację klimatyczną, edukację w tym zakresie i przygotowanie ich do stawienia czoła wyzwaniom fałszywych narracji, które standardowo nasilają się w okresie przedwyborczym. 

Rozmowy nagrane zostały z inicjatywy Fundacji Climate Strategies Poland przez dziennikarzy i twórców internetowych: Małgorzatę Gołotę, Paulinę Górską, Krzysztofa Rzymana, Aleksandrę i Piotra Stanisławskich, którzy połączyli siły i przygotowali cykl podcastów „Wybieram klimat”. Wśród poruszanych tematów znajdują się zawiłości sektora energetycznego, międzynarodowych porozumień klimatycznych, demaskowanie manipulacji klimatycznych oraz kwestia czystego powietrza w Polsce.

W ramach Wybieram Klimat powstały 4 rozmowy:

  1. Paulina Górska rozmawiała z Anną Frączyk o międzynarodowych porozumieniach klimatycznych
  2. Małgorzata Gołota rozmawiała z Anną Dworakowską i Weroniką Michalak o powietrzu w Polsce
  3. Aleksandra i Piotr Stanisławscy rozmawiali z dr Aleksandrą Kardaś i Małgorzatą Kilian-Grzegorczyk o dezinformacji klimatycznej
  4. Krzysztof Rzyman rozmawiał z Patrykiem Białasem i Łukaszem Dobrowolskim o przyszłości sektora energetycznego

Odcinków wysłuchać można na stronach autorów, radia TOK FM oraz na Klimatycznej Bazie Wiedzy.

Projekt powstał dzięki wsparciu KR Foundation. Partnerem medialnym cyklu jest TOK FM. Partnerem merytorycznym jest Klimatyczna Baza Wiedzy.

wybieram-klimat-cykl-rozmow-z-ekspertami