Data publikacji: 20.11.2023

Fundacja Climate Strategies Poland zaprasza przedstawicieli samorządów z całego kraju do udziału w bezpłatnej, całodniowej konferencji Miasta dla klimatu. Dekarbonizacja miasta w praktyce, która odbędzie się 5 grudnia w godzinach 9:30-14:30. Podczas spotkania online zaprezentowane zostaną doświadczenia krajowych i zagranicznych liderów transformacji klimatycznej. Udział w roli prelegentów potwierdzili m.in. Patryk Białas, Katarzyna Binda, Magdalena Millert, Adam Traczyk, Rodolphe Quinn oraz eksperci i ekspertki Fundacji Climate Strategies Poland. 

Miasta dla klimatu to projekt stworzony z myślą o przedstawicielach samorządów, którzy w obliczu zmiany klimatu, konieczności transformacji klimatycznej miast i ograniczania emisji gazów cieplarnianych, mierzą się z nowymi wyzwaniami. Grudniowe spotkanie to druga edycja projektu Miasta dla klimatu organizowanego przez Fundację Climate Strategies Poland. To także jedno z wielu bezpłatnych spotkań, webinariów i konferencji, które Fundacja zorganizowała z myślą o samorządach w ciągu ostatnich 3 lat. Tematem przewodnim spotkania organizowanego 5 grudnia będzie dekarbonizacja miast oraz empatyczna komunikacja do mieszkańców. 

Projekt Miasta dla klimatu to nasz wyraz wsparcia dla miast w budowaniu wewnętrznych zasobów wiedzy i kompetencji oraz stopniowego tworzenia procesów zbierania i analizy danych, wewnątrz urzędów. Na uczestników spotkania czekają praktyczne prezentacje na temat dobrych praktyk dekarbonizacji miast z Polski i ze świata, a także praktyczne porady dotyczące liczenia i redukowania śladu węglowego miasta. Ważnym komponentem spotkania będzie również komunikacja do mieszkańców – tak ważna, a jednocześnie trudna i wymagająca, szczególnie w czasach niepewności – mówi Łukasz Broniewski, współzałożyciel Fundacji Climate Strategies Poland.