Climate Strategies Poland

Ślad węglowy i środowiskowy – pomagamy zaplanować i wdrożyć strategie redukcji, oferujemy doradztwo dla firm i samorządów

infografika przedstawia tlenek węgla CO2, który można zredukować dzięki działaniom Climate Strategies Poland

Liczymy emisje CO2

Liczymy ślad węglowy firm, miast, produktów oraz wydarzeń. Robimy to zgodnie z globalnie uznanym Protokołem GHG, w sposób dokładny i drobiazgowy, spójny, kompletny i przejrzysty.

Grafika przedstawia puzle, które symbolizują powstawanie strategii redukcji śladu węglowego tworzonej w Climate Strategies Poland

Tworzymy strategie

Pomagamy biznesowi planować i sukcesywnie wdrażać strategie dekarbonizacji, czyli redukcji emisji gazów cieplarnianych.

Grafika przedstawia certyfikat, który symbolizuje edukację

Edukujemy i angażujemy

Liczenie i redukowanie emisji gazów cieplarnianych to ciągły proces. Dlatego wyposażamy naszych klientów w wiedzę na ten temat, a także dajemy dostęp im do narzędzi, by w kolejnych latach mogli liczyć i redukować ślad węglowy samodzielnie.

grafika przedstawiająca chmurki konwersacyjne. Symbolizuje otwartą i klarowną komunikację, bez greenwashingu przez fundację Climate Strategies Poland

Wspieramy komunikację bez greenwashingu

Pomagamy firmie zaplanować skuteczną i adekwatną do sytuacji komunikację środowiskową firmy, która nie nosi znamion greenwashingu czy dezinformacji klimatycznej.

grafika przedstawiająca tarczę ze strzałą w środku. Symbolizuje edukowanie o zmianie środowiska, śladzie węglowym i redukcji CO2 przez fundację Climate Strategies Poland

Przygotowujemy cele SBTi

Pomagamy firmom w dołączeniu do inicjatywy Science Based Targets, przygotowując dokładne kalkulacje oraz wspierając je w definiowaniu celów dekarbonizacyjnych firmy.

grafika przedstawiająca korzyści dla miast, które realizują strategie klimatyczne rekomendowane przez fundację Climate Strategies Poland

Pomagamy w raportowaniu do CDP

Wspieramy firmy na każdym etapie raportowania do CDP, które pomaga firmie w monitorowaniu i mierzeniu postępów dotyczących śladu węglowego firmy oraz pozycjonowania jej na tle danej branży.

Climate Strategies Poland

Nasze działania

Fundacja Climate Strategies Poland powstała, aby szeroko edukować w zakresie redukcji śladu węglowego i środowiskowego oraz ograniczania emisji gazów cieplarnianych. Profesjonalnie i merytorycznie wspieramy firmy, samorządy i organizacje w budowaniu świadomości środowiskowej i w przejściu od proklimatycznych deklaracji do konkretnych działań i skutecznej redukcji emisji.

Dowiedz się więcej o naszej fundacji

Dołącz do działań na rzecz ochrony klimatu

Zapraszamy do współpracy przedstawicieli firm i miast. Pomagamy w redukcji śladu środowiskowego i emisji gazów cieplarnianych.

Dla biznesu

Obliczanie i redukcja śladu węglowego są ważnym elementem uwzględnianym w strategiach biznesowych i zarządzaniu ryzykiem. Firmy, które chcą zachować konkurencyjność, powinny skupić się na wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań proklimatycznych. Sprawdź, co możemy zaoferować Twojej firmie i wyprzedź konkurencję!

Szczegóły

Dla samorządów

Miasta mają do odegrania ważną rolę w ograniczaniu emisji gazów cieplarnianych i trosce o klimat. Z powodzeniem mogą redukować ślad węglowy i realizować ambitne strategie dekarbonizacyjne. Sprawdź, jakie działania możemy zaoferować miastom!

Szczegóły

Nasi Partnerzy

Zaufali nam